czwartek, 2 kwietnia 2015

Gib moniez plz ;)

Popełniło mi się w ciągu ostatnich dwóch lat książkę. Nie jedną, tylko w sumie aż trzy. Oczywiście, ani jedna nie doczekała się jeszcze wydania. Teraz nadszedł czas, aby coś spróbować zmienić.

Tak, ten post to bezczelna autoreklama czyniąca ze mnie dziada proszalnego, namawiającego Was do wsparcia grosikiem (lub większą ilością grosików) projektu w serwisie polakpotrafi.pl, który - jeśli się powiedzie - zaowocuje wydaniem książki "Legendy pomorskie" - zbioru 200 podań z ziem dawnego Księstwa Pomorskiego. Ze względu na zakres terytorialny, "Legendy" można traktować jako rozszerzenie mojego "Pomorze - praktycznego przewodnika turystycznego po ziemiach Księstwa Pomorskiego".

Legendy zostały opracowane w oparciu o zbiory z różnych epok, ze szczególnym uwzględnieniem twórców XIX-wiecznych: Jodocusa Temmego, Ulricha Jahna, Ottona Knoopa i in. Na warsztat poszły również takie (wydawałoby się, mało związane z pomorszczyzną) starocie klasyki, jak kronika Galla Anonima, kronika Wincentego Kadłubka oraz "Gesta Danorum" Saxona Gramatyka.
Tak wyglądać będą okładki książki

Jeśli chcielibyście mieć możliwość zapoznania się z tym, co udało mi się wysmażyć (oraz czujecie chociaż namiastkę litości względem Pomeraniaballa, zmuszonego póki co czytać wydruki próbne ze starej drukarki igłowej), zachęcam do wsparcia naszego projektu.

Strona projektu znajduje się tutaj: http://polakpotrafi.pl/projekt/legendy-pomorza
Jeśli chcielibyście poczytać o projekcie jeszcze więcej, zapraszam na fanpejdż na twarzoksiążce: https://www.facebook.com/legendy.pomorskie

Zapraszam, więc wiecie... ;)

Orso

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz